Bolesna porażka. LKS 4:1 Zrzeszeni

Zrzeszeni Niwa w meczu 15. kolejki przegrali na wyjeździe z LKS Bierkowice 4:1. Honorowe trafienie dla biało-zielonych zanotował Radosław Horbajczuk.

Zespół z Bierkowic w tej rundzie był niekononany na własnym boisku. Mało tego, LKS nie stracił u siebie nawet bramki, wygrywając ze Spartą i Trarnovią po 4:0. Zrzeszeni przyjechali z chęcią przerwania tej passy i niestety na chęciach się skończyło.

Początek był jednak obiecujący. Mimo kilku groźnych okazji gospodarzy, to Zrzeszeni pierwsi objęli prowadzenie. W 32. minucie katastrofalny błąd popełnił Błaszczyk, który zagrał piłkę tuż pod nogi Horbajczuka, ten zrobił jeszcze kilka kroków i mocnym płaskim strzałem trafił do siatki. Swoją okazję miał jeszcze Miga, ale trafił obok bramki.

W 38. minucie do pustej bramki piłkę dobił Hoffmann, doprowadzając tym samym do wyrównania. Zrzeszeni zaczęli grać strasznie nerwowo, a przewaga LKS była coraz większa.

W 60. minucie uderzenie z rzutu wolnego na bramkę zamienił Bazelak, a chwilę póżniej na 3:1 podwyższył Hoffmann. Podopieczni Kopacza mogli wyrównać stan rywalizacji. Najpierw stuprocentową okazję zmarnował Horbajczuk, a następnie z rzutu karnego pomylił się Miga, który uderzył nad bramką. To druga zmarnowana jedenastka w drugim z kolei meczu. Tydzień temu karnego nie wykorzystał Horbajczuk. Jeśli więc nie potrafimy wykorzystywać takich prezentów, to jak mamy myśleć o zwycięstwach?

W 84. minucie wynik na 4:1 ustalił Milewski. Już za tydzień Zrzeszeni w Niwie podejmą Piasek Potworów. Nasz najbliższy rywal, co prawda, przegrał wczoraj z Kłosem 8:2, ale my też nie mamy powodów do optymizmu.

LKS Bierkowice - Zrzeszeni Niwa 4:1 (1:1)

0:1 Horbajczuk 32'
1:1 Hoffmann 38'
2:1 Bazelak 60'
3:1 Hoffmann 63'
4:1 Milewski 84'

Zrzeszeni: Pawłowski - Bigos (80' Ruciński), Palij, Fedak, Horbajczuk, Ogielski, Tomaszek, Miga, Kraj (45' Muła), Paluch (65' Gorlach), Ł. Kopacz

LKS: Błaszczyk - Uljasz (61' Szauksztel)), Kozik (85' R.Błaszczyk), Bazelak, Mastalerz, Wójcik (70' Lorek), Hoffmann (80' Niedzielski), Humeńczuk, Milewski, Jabłoński, Kaczor