Reaktywacja Kalenicy Jugów!

W przyszłym sezonie w rozgrywkach wałbrzyskiej B-klasy zobaczymy zespół Kalenicy Jugów, która po kilku latach ligowego niebytu reaktywuje drużynę seniorów.

Kalenica Jugów w sezonie 2015/2016, zajmując przedostatnie - 15 miejsce, spadła z I grupy wałbrzyskiej A-klasy. W następnym sezonie zespół z Jugowa nie przystąpił do rozgrywek B-klasy, co było równoznaczne z rozwiązaniem zespołu. Działacze Kalenicy skupili się na zespołach młodzieżowych i zrezygnowali z próby reaktywacji seniorów. Dodatkowo w 2020 roku powstała drużyna KS Tom-Dar Ludwikowice, w której miejsce znalazło wielu zawodników z Jugowa. Wydawało się, że czasy seniorskiej piłki w Jugowie są już policzone. Jak widać - nie.

W przyszłym sezonie, jak informują działacze z Jugowa do rozgrywek B-klasy zgłoszona zostanie drużyna Kalenicy. Zespół oparty będzie zapewnie na młodzieży, której w Jugowie jest sporo. Trzymamy kciuki. Im więcej drużyn, tym lepiej.