Dwunasta porażka. Zrzeszeni 1:5 Sparta

W meczu 20. kolejki wałbrzyskiej B-klasy Zrzeszeni Niwa przegrali na własnym boisku ze Spartą Stary Waliszów 1:5. Jedyną bramkę dla biało-zielonych zdobył Mateusz Fedak, który wykorzystał rzut karny.

W porównaniu z meczami w Wambierzycach i Tłumaczowie dużo lepiej wyglądał sytuacja kadrowa. Niestety nie przełożyło się to w żaden sposób na wynik.

Goście od początku byli zespołem lepszym. W 15. minucie gry lewą stroną boiska przedarł sie Rafał Dragan i mocnym strzałem pokonał Pawłowskiego. Zrzeszeni dość szybko jednak odpowiedzieli. W 22. minucie po faulu na Gorlachu sędzia podyktował jedenastkę. Nie było jednak wiadome kto podejdzie do jej wykonania, bo ostatnio biało-zieloni trochę tych rzutów karnych zmarnowali. Ciężar wziął na siebie Mateusz Fedak i mocnym strzałem w lewy róg bramki doprowadził do remisu.

Niestety podopieczni Kopacza nie zdołali dowieźć korzystnego wyniku do końca pierwszej połowy. W 45. minucie po fatalnych błędach naszej defensywy piłkę do pustej bramki dobił Winczakiewicz. Naszym zawodnikom nie można odmówić, tego, że nie chcięli. Chcięli, ale w tym meczu nie wiele im wychodziło.

Po zmianie stron Zrzeszeni próbowali, ale to Sparta strzelała kolejne bramki. W 70. minucie na 3:1 po rajdzie prawą stroną boiska trafił Mateusz Dulik. Czwarta bramka dla gości to dzieło nie kogo innego jak Daniela Kruka, który z zimną krwią wykorzystał swietną okazję i pokonał bezradnego Pawłowskiego. Wynik na 5:1 w 84. minucie mocnym strzałem zza pola karnego ustalił Paweł Kruk.

Przed Zrzeszonymi dwa ostatnie mecze w tym sezonie. Za tydzień biało-zieloni jadą do Braszowic na mecz z Czarnymi, a za dwa tygodnie podejmują Tom-Dar Ludwikowice.

Zrzeszeni Niwa - Sparta Stary Waliszów 1:5 (1:2)

0:1 Dragan 15'
1:1 Fedak (k) 22'
1:2 Winaczakiewicz 45'