Pierwszy punkt. Zrzeszeni 1:1 Piasek

W pierszym meczu nowego sezonu 2022/2023 biało-zieloni przed własną publicznością zremisowali z Piaskiem Potworów 1:1. Zrzeszeni po tym spotkaniu mogą czuć spory niedosyt, bo były okazje na zwycięstwo.

Pierwsi z prowadzenia cieszyli się goście z Potworowa. W 30. minucie błąd naszych obrońców wykorzystał Krystian Kuchciak i mocnym strzałem z szesnastego metra pokonał bramkarza Zrzeszonych. Biało-zieloni odpowiedzieli w drugiej odsłonie.

W 55. minucie na placu gry pojawił się Marcin Krajewski zastępując Krystiana Kraja. Niespełna dwie minuty póżniej Krajewski przedarł się prawą stroną boiska i zagrał piłkę w pole karne, gdzie zamykający akcję Wach skierował ją do pustej bramki.

Zawodnicy z Niwy podbudowani wyrównującym trafieniem ruszyli po drugiego gola, ale do końca wynik już nie uległ zmianie. Najbliżej szczęścia w 80. minucie był Mateusz Fedak jednak jego kapitalne udeżenie zza szesnastki w jeszcze lepszym stylu obronił bramkarz Piaska.

Zrzeszeni N-W-CH Niwa - Piasek Potworów 1:1 (0:1)

0:1 Kuchciak 30'
1:1 Wach 57'

Zrzeszeni: Hewko - Derdziński (29' Muła), Fedak, Kraj (55'Krajewski(75' Bigos)),Kucypera, Miga, Palij, Pawłowski, Szymański, Tomaszek, Wach (65' Zastawniak)

Żółte kartki: Wach, Fedak - Gaszewski